OPERAČNÍ VÝKONY

Oční chirurgie se zabývá výkony prováděnými na oku. Oko je velmi důležitý smyslový orgán a vyžaduje mimořádnou péči před, během i po chirurgickém zákroku.

Na našem pracovišti VISUS v Náchodě provádíme nejrůznější škálu chirurgických výkonů na předním i zadním segmentu oka. Na kvalitní operační péči u nás nebudete dlouho čekat.

K nejčastějším výkonům patří operace katarakty, drobné plastické výkony a blefaroplastiky, operace refrakčních vad, glaukomu, operace sklivce a sítnice.

Do nejmodernější přístrojové technologie investujeme každoročně nemalé částky, abychom mohli našim pacientům poskytnout vždy péči na té nejvyšší úrovni.

Na našich pracovištích provádíme tyto oční operace

Operace katarakty

Principem operace je co nejšetrnější odstranění zkalené čočky při zachování podstatné části jejího pouzdra a její náhrada umělou čirou čočkou. Více informací.

Blefaroplastika

Operace je z estetického i zdravotního hlediska velmi efektivní. Asi hodinový, nebolestivý zákrok pod vedením zkušeného očního mikrochirurga nevyžaduje hospitalizaci pacienta a provádí se v lokální anestézii. Více informací.

Refrakční nitrooční operace

Chcete se zbavit brýlí? Chcete snížit svou závislost na brýlích? K tomuto účelu slouží refrakční chirurgie. V současnosti je několik chirurgických postupů a možností jak tento problém řešit. Více informací.

Operace glaukomu

Cílem mikrochirurgického výkonu je dosažení dostatečně nízkého cílového tlaku nutného ke stabilizaci zrakových funkcí. Více informací.

Vitreoretinální operace

Cílem operace ve sklivcovém prostoru a na sítnici je upravení nitroočních poměrů a zlepšení vidění. Více informací.

Operace s glaukomovým implantátem Preserflo

Už dva roky používáme operace, při níž jsou implantovány implantáty Preserflo japonské společnosti Santen.  S tímto implantátem operujeme v Náchodě a stal se již standardní součástí našich léčebných postupů. Dne 30. září MUDr. Kalinová operovala s použitím...

Používáme glaukomový filtrační implantát EX-PRESS

Ve Visus implantujeme glaukomový filtrační implantát EX-PRESS® výrobce Alcon. Jedná se o minimálně invazivní operaci, která je alternativou léčby glaukomu klasickou trabekulektomií.Jaké jsou výhody tohoto postupu pro pacienta s glaukomem (zeleným zákalem)? Rychlejší...

Microshunt Preserflo – první implantace

Poslední srpnový den jsme ve VISUSu poprvé provedli operaci, při níž byl implantován zcela nový implantát Preserflo japonské společnosti Santen. Operaci vedl prof. MUDr. Pavel Rozsíval, CSc., FEBO. Jedná se o minimálně invazivní operaci, která řeší špatně kompenzovaný...

Nové typy nitroočních čoček

Začali jsme implantovat nové typy kvalitních nitroočních čoček firmy Johnson&Johnson TECNIS Eyhance® a TECNIS® Synergy.