Ptáte se, my odpovídáme...

Dobře informovaný a tedy dobře připravený pacient je pro nás velmi důležitý. Ptát se můžete na této stránce nebo na našem Facebooku. A jaké jsou nejčastější otázky?
Lze první čočky aplikovat v rámci preventivní prohlídky, nebo musím do specializované ambulance?

Dobrý den, při první prohlídce si vás naměříme,vyšetříme a budeme vědět,jestli je potřeba zkušební pár objednat.Aplikaci pak domluvíme i v termínu mimo ordinační hodiny, ale budete se učit čočky nasadit,vyndat,vysvětlíme vám péči a na to je potřeba více času. Je možné si domluvit první vyšetření a zároveň aplikaci a pokud budou čočky skladem, můžeme je naaplikovat rovnou. Zavolejte si paní Slavíkové 774 163 743 a domluvíte se. S pozdravem MUDr. Kalinová.

Provádíme operaci horních a dolních víček najednou ?
Aby byly pooperační výsledky zákroku co nejlepší a rány se dobře hojily, je třeba odoperovat pouze jednu „sadu“ víček. Tedy buď jen horních nebo jen dolních víček.
Mužů po operaci šedého zákalu k moři ?
Ano, všechny u nás implantované čočky mají UV filtry, ale je vhodné nosit u moře při intenzivním slunečním záření tmavé brýle. Minimální doba mezi operací a koupáním v moři je 5 týdnů.
Je výsledný efekt nitrooční operace trvalý?
Nitrooční zákrok s implantovatelnou fakickou čočkou, nebo čočkou nahrazujcí vlastní lidskou čočku změní dioptrický stav oka trvale pro vidění na dálku. Pro práci do blízka je potřeba doplňkové brýlové korekce individuálně podle typu původní dioptrické vady a způsobu jejího řešení.
Je operace bolestivá?
Naprostá většina nitroočních operací je prováděna v lokální kapkové anestezii. Pouze v některých případech je vyžadována pro znecitlivění operovaného oka injekce. Samotná operace je nebolestivá. Rovněž v období po operaci bolestivost nepatří k tomuto výkonu.
Budu mít operaci obou očí najednou?
Ne, minimální časový odstup mezi operacemi je 24 hodin.
Jak dlouho budu vyřazen(a) z pracovního procesu?
Obvyklá doba potřebná k rekonvalescenci je jeden týden.
Kdy budu schopen(a) řídit motorové vozidlo ?
Po operaci je nutno počítat s určitým omezením možnosti řízení motorového vozidla. Nitrooční refrakční operace, na rozdíl od laserových operací na rohovce, umožňují velmi rychlý návrat zrakových funkcí. Doba návratu za volant se pohybuje v rozmezí dvou týdnů.
Prosím o sdělení ceny za operaci šedého zákalu.
Naše zdravotnické zařízení má uzavřenou smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, proto je standardní operace šedého zákalu plně hrazena ze zdravotního pojištění.
Je refrakční operace bezpečná?
Obecně lze všechny typy refrakčních operací považovat za velmi bezpečné s vysokou předpovídatelností výsledku. O velmi vzácných rizicích konkrétního typu operace Vás bude informovat Váš oční specialista po pečlivém předoperačním vyšetření.
Bude mi operací úplně odstraněna dioptrická vada na 0?
Cílem refrakčních operací je úplné odstranění dioptrické vady. Vlivem různých faktorů je ale za úspěšný výkon považována tolerance +/- 0,5D. Individuálně se lze domluvit i na ponechání jiného zbytku dioptrií. Tohoto stavu lze pak úspěšně využít u některých typů povolání.
Jaká je věková hranice pro refrakční operaci?
Je určena pouze spodní věková hranice pro refrakční operaci (18 let). Pouze výjimečně je možné provést operaci i v nižším věku. Horní věková hranice není určená.
Vyžaduje refrakční nitrooční operace hospitalizaci?
Ne, operační zákrok je prováděn ambulantně.
Na jak dlouhou dobu je omezena fyzická aktivita?
Sportovní aktivity, sauna, bazén, jsou omezeny přibližně po dobu jednoho měsíce.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zeptejte se nás!

13 + 14 =