Péče a hygiena

K úspěšnému a bezpečnému používání kontaktních čoček patří osobní hygiena, hygiena kontaktních čoček a pouzdra, pravidelná výměna a kontrola očí lékařem minimálně jednou za půl roku.

Vždy se snažíme, aby na prvním místě při nošení kontaktních čoček bylo zdraví pacienta a jeho maximální spokojenosti. Proto dodržujeme určité zásady, které k této spokojenosti vedou. Především je to řádná péče a hygiena spojená s aplikací kontaktních čoček a to jak osobní, tak hygiena kontaktních čoček a pouzdra. Již při první aplikací se pacient dozví vše potřebné. Důležitá je pravidelná výměna kontaktních čoček dle doporučení a také pravidelná dispenzarizace, bez ohledu na častost nošení čoček.
Naše pacienty si zveme v půl ročních intervalech, abychom předešli vzniku možných, pozvolna vznikajících komplikací, které zpočátku pacient vůbec nemusí pozorovat. Abychom předcházeli nevědomému sama sebe poškozování našich pacientů, nepodporujeme volný prodej kontaktních čoček po internetu. Pokud jste však již našim pacientem „čočkařem“,  je možno si čočky touto cestou objednat, s tím, že pravidelně docházíte na oční prohlídky do některého našeho zařízení.

duvodJak pečovat o kontaktní čočky?

Vypláchněte oba pohárky pouzdra na kontaktní čočky roztokem a potom je roztokem naplňte. Čočku umístěte na dlaň a zvlhčete několika kapkami roztoku. Jemně promněte kontaktní čočku ukazováčkem jedné ruky. Poté čočku opláchněte proudem čistého roztoku. Umístěte čočku do pohárku pouzdra. Ujistěte se, že je úplně ponořena do čerstvého roztoku. Pohárek zavřete víčkem. Zopakujte celý postup s druhou kontaktní čočkou. Předtím než budete čočky opět používat, ponechejte je minimálně 6 hodin v roztoku. Jakmile si čočky nasadíte, vylijte zbylý roztok a pouzdro vypláchněte čistým roztokem. Pouzdro pak nechejte na vzduchu vyschnout. Po vyschnutí uzavřete víčka. Pouzdro je tak připraveno na další použití. Vyměňujte pravidelně pouzdro na kontaktní čočky.

 

Na čištění a uchovávání se nesmí používat voda, pouze roztok na kontaktní čočky. Pokud čočky nenosíte, uchovávejte je v pouzdru s roztokem. Roztok pravidelně měňte (cca 1 týdně).