Blefarochalasa

Blefarochalasa je pokles a převis pouze ochablé kůže na horních či dolních víčkách, téměř vždy oboustranná. Řeší se operací zvanou blefaroplastika.

Co to je blefarochalasa

Blefarochalasa znamená nadbytek kůže na horním očním víčku z důvodu ztráty kožní elasticity. Častěji se vyskytuje u osob vyššího věku.

Výskyt a příčiny blefarochalasy

Kůže horních očních víček vlivem stárnutí postupně ochabuje, někdy se pod nimi ukládá tuk vytlačený postupem času z očnice. To způsobuje vyklenutí a otoky víček zejména nad vnitřními koutky. Oči pak jsou schované, permanentně unavené, v některých případech převis víček dokonce zužuje zorné pole.

Léčba blefarochalasy

Pokud tento stav omezuje zorné pole pacienta, je operační výkon po schválení revizním lékařem plně hrazen pojišťovnou. Pokud zorné pole není omezeno, je chirurgický výkon prováděn jako kosmetický výkon hrazený pacientem.
Plastika horních víček odstraní nadbytečnou kůži a tukovou tkáň na horních víčkách. Cílem je mladší a odpočatější vzhled.
Operace se provádí ambulantně v lokálním znecitlivění, nejsou nutná žádná speciální předoperační vyšetření. Pouze pacienti, kteří jsou dlouhodobě léčeni antiagregačními látkami (např. Anopyrin) nebo antikoagulačními látkami ( např. Warfarin) by měli před operací konzultovat tento zákrok s očním chirurgem a praktickým lékařem.

 

 

 

Přečtěte si o blefaroplastice

Blefaroplastika se provádí na našem pracovišti v Náchodě a na pracovišti Estela v Hradci Králové. Přečtěte si, jak se na operaci připravit, jak probíhá a jaký je pooperační průběh.