Od našich pacientů

Názory našich pacientů jsou pro nás důležité a pomáhají nám zlepšovat naše služby. Pochvaly našich spokojených pacientů jsou zdrojem energie pro naší další práci. Děkujeme Vám!

 

Bez nás nebo našich kolegů v očním lékařství byste možná svět kolem sebe vnímali vizuálně jinak, hůře. My bez vás, našich pacientů, bychom zase my nemohli nabízet své služby a dělat kvalitní medicínu, která nás baví a naplňuje. Pacient, který po měsících nebo letech strádání a strachu o svůj zrak, odchází spokojený, je pro nás opravdovou odměnou za naši práci. Proto jsme tak rádi, když nás kontaktujete i po vyřešení vašeho problému, když se vracíte, nejen na kontroly. Vaše případná kritika tolik netěší, ale zase je velmi užitečná pro naši další práci. Prosíme tedy, chcete-li nám dát zpětnou vazbu na průběh vyšetření a léčby, na výsledky zákroku, k organizaci péče na našich pracovištích, máte-li připomínky, nápady, náměty, co by se dalo u nás zlepšit nebo dělat jinak, prosím, sdílejte jej s námi. Děkujeme za Váš čas i za vaše slova, která možná dodají odvahu dalším, kteří váhají s operací.

Za kolektiv VISUS, spol. s r.o.
prim. doc. MUDr. Jan Studnička, Ph.D., primář
MUDr. Martin Váša, Ph.D., zástupce primáře

Dotazník

Řekněte nám, prosím, co se vám na našich službách líbí, co byste chtěli jinak a jak jste spokojeni s výsledky léčby. Podpořte další pacienty, kteří dosud váhají.

Podělte se o svou zkušenost

2 + 11 =

Vaše reference se po vyplnění nezobrazí, přijde nám e-mailem a pokud budete souhlasit, uvedeme ji na těchto stránkách, pokud ne, necháme si jí pro sebe.  

13. 12. 2018, pan František u nás podstoupil operaci šedého zákalu

Dovolte, abych tímto emailem vyjádřil své velké díky za úspěšnou operaci šedého zákalu. Jakákoliv operace pacienta v mém věku vzbuzuje smíšené pocity o jejím výsledku. Operace byla provedena dne 21.11.-10.12.2018 na Vašem pracovišti v Náchodě. Průběh a výsledek operace hodnotím velice kladně. Ještě jednou bych chtěl poděkovat za příkladný profesionální a citlivý přístup operatéru Mudr. Vášovi a jeho týmu během operace a po ní.

Informace o operaci šedého zákalu

29. 11. 2018, paní Dorota u nás podstoupila refrakční nitrooční operaci

Paní Dorotě z Miedzylesie jsme implantovali multifokální čočku k řešení vetchozrakosti a dalekozrakosti a hned druhý den po operaci! nám upekla tenhle krásný dort. Děkujeme moc!

Informace o refrakčních nitroočních operacích.

25. 6. 2018, pan Jaroslav u nás podstoupil operaci šedého zákalu

Jsem diabetik. V roce 1995 jsem byl na operaci šedého zákalu v Šumperku. Do třech měsíců po operaci jsem na operované oko přestal úplně vidět. Na druhém oku se šedý zákal stále zhoršoval. Nemohl jsem se odhodlat k tomu, abych se nechal operovat. Letos jsem se přes známého dostal do ordinace MUDr. Martina Váši v Hradci Králové. Dne 4.dubna mne pan doktor operoval v Náchodě. Přes značné poškození oka dnes krasně vidím i když jen na jedno oko. Bez zákroku jaký pan doktor provedl by to mohlo dopadnout, jako u druhého oka. Je jen smutné, že tato operace nebyla panu doktorovi pojišťovnou 211 proplacena, prý je to nadstandard. I když bylo poukazováno, že mám jen jedno oko funkční. K tomu není potřeba komentáře. O to víc chci poděkovat panu doktorovi za jeho mimořádný lidský přístup k pacientům a snaze udělat vše proto, abych na tom byl tak dobře, jak nyní jsem. Můj velký dík panu doktorovi Vášovi za perfektní operaci. Dík také veškerému personálu, sestrám na příjmu a na sále. Přeji mnoho úspěchů v další vaši práci.

Upřesnění VISUS:  Operace proplacena byla, ale pojišťovna se zdráhala zaplatit použití Malyuginova prstence, který rozšíří zornici během operace, zajistí lepší přístup k operované čočce a na konci operace se prstenec odstraní. Zornice se tak bez postižení opět stáhne Použití prstence umožnilo bezpečně operovat jediné špatně funkční oko s návratem vidění na 100%.

Informace o operaci šedého zákalu

6. 6. 2018, paní Ivana u nás podstoupila operaci šedého zákalu

My jsme paní Ivaně implantovali trifokální torickou čočku Panoptix a ona nám upekla tenhle báječný dort. Děkujeme!

Informace o operaci šedého zákalu

18. 5. 2018, pan Herbert u nás podstoupil operaci šedého zákalu

Prodělal jsem u Vás operaci šedého zákalu 17.5. 08. byl jsem překvapen vstřícností přijímacího personálu sester, sester na operačním oddělení a panu MUDr. Martinu Vášovi za perfektní a odborně provedenou práci mnohokrát děkuji a přeji do další vaší práce mnoho úspěchů a hlavně zdařilých operací jako u mne děkuji.

Informace o operaci šedého zákalu

10. 4. 2018, paní Jana u nás podstoupila operaci šedého zákalu

Prodělala jsem ve vašem zařízení operaci šedého zákalu obou očí. Perfektní! Proto bych ráda touto cestou poděkovala operatérům i odbornému personálu za předoperační i pooperační péči, především prof. MUDr. Pavlu Rozsívalovi, CSc a MUDr. Martinu Vášovi, Ph.D.
Jsem moc spokojena a vaši kliniku ráda doporučím i ostatním potencionálním pacientům.

Informace o operaci šedého zákalu

2. 1. 2018, paní Soňa u nás podstoupila refrakční nitrooční operaci

Pro operaci jsem se rozhodla, protože moje krátkozrakost byla stále se zhoršující a představa brýlových skel tloušťky dna půllitru mě děsila.
Nechala jsem si od MUDr. Váši vysvětlit průběh i různá úskalí operace, sebrala jsem odvahu a jednoho dne jsem nastoupila, smířená s myšlenkou, že mi v případě neúspěchu zbude aspoň jedno špatně vidoucí levé oko.

Zákrok proběhl po důkladném, asi tříhodinovém rozkapání oka, během kterého jsem čekala zabořená v měkkém křesílku a pospávala, protože koukat se s tím moc nedalo. Před operací jsem ještě dostala znecitlivující kapky do oka, které zafungovaly a tak mám z průběhu operace asi
podobný zážitek, jako z nebolestivého ošetření zubu u zubaře.
Pořád jsem čekala, kdy přijde nějaká hrůza, až mi najednou řekli: „Tak a ještě Vám zalepíme oko a můžete jet domů„.
Druhý den jsem přišla do ordinace na kontrolu a oko mi odlepili a i když jsem měla pocit, že vídím zamlženě, přesto jsem přečetla na tabulce všechny řádky písmen, kromě posledního (ten jsem přečetla po týdnu). Musím říct, že takhle jsem v životě neviděla. Kapala jsem si do oka 5x denně kapky, nic mě nebolelo, oko vypadalo na pohled úplně normálně, nic nebylo znát.

Několik dní po operaci jsem měla pocit, že vidím okraje nové čočky, zvlášť večer při umělém osvětlení se mi zdálo, že vidím stříbřitý kruh. Postupně, během několika dní, jak se stahovala zornička, to úplně přestalo. Naopak při prudším světle se mi zdálo, že se mi uvnitř oka něco jakoby chvěje,
dalo by se tomu říct světelná vibrace na okraji zorného pole. Pomáhalo na to odstínění od přímého světla, závěsem nebo žaluziemi. Asi do tří týdnů tenhle pocit úplně zmizel. Trochu déle trval pocit občasného lehkého zamlžení, ten se vylepšil s kapkami bez antibiotik, které jsem dostala asi po
třech týdnech a poté, co jsem asi po pěti týdnech nemusela kapat už vůbec nic, úplně zmizel.

Nejúžasnější pocit pro mě byl, když jsem po dvou týdnech od operace pravého oka absolvovala stejný zákrok i na levém oku a poprvé v životě jsem viděla oběma očima ostře, tak, jak se mi to ani s brýlemi nikdy nepodařilo. Dnes chodím bez brýlí, můžu sportovat, aniž by mi brýle pořád klouzaly z nosu a znovu jsem se vrátila k řízení auta, což jsem si před zákrokem už netroufala.

Děkuji MUDr. Vášovi i personálu, jak v Náchodě, tak i v Hradci Králové, za naprosto profesionální a přitom laskavý přístup, rozhodně to dodává odvahu.

Informace o refrakčních nitroočních operacích

18. 12. 2017, pan Miroslav u nás podstoupil operaci šedého zákalu

Zkušenost ta nejlepší.Dík za krásný přístup k pacientům, perfektní práci.

Informace o operaci šedého zákalu

15. 11. 2017, paní Jiřina u nás podstoupila refrakční operaci očí

V říjnu 2017 jsem podstoupila refrakční operaci očí v zařízení Visus s.r.o v Náchod. Pro mě, šťastnou náhodou, jsem se v dubnu letošního roku dostala do ordinace MUDr. Martina Váši Ph.D v Hradci Králové s diagnozou vetchozrakost, která se u mě objevila po 40. roce života. Během 30 let jsem se „dopracovala“ k poměrně hodně dioptriím jak na blízko (6,5), tak i na dálku (4,5). Tato skutečnost mě znepříjemňovala život a proto jsem přišla k panu doktorovi s dotazem, co se s tím dá dělat. Jeho profesionalita i způsob, kterým mně vysvětlil možnosti, jak můj problém řešit, mě okamžitě přesvědčil a vzbudil ve mně naprostou důvěru. Termíny operací jsme naplánovali v říjnovém termínu. Musím vyjádřit obdiv a úctu k práci pana doktora, ale také personálu, který se v Náchodě před i během operace o mě staral. Laskavý přístup k pacientům je tam samozřejmostí, což velmi pozitivně ovlivní jejich psychiku a tím i celý průběh operace. Pravdou je, že 2 týdny mezi jednotlivými výkony nebyly ideální, protože odoperovaným okem jsem už viděla bez brýlí a to druhé, které na operaci čekalo, brýle potřebovalo. Brýle již nosit nešly a tak zejména venku jsem se necítila jistě. Operace druhého oka tento problém vyřešila. Každým dalším dnem se vidění neustále zlepšuje. Je to pro mě velmi příjemné a moc si vážím toho, že jsem stále v péči pana doktora Váši, který má velký zájem o to, jak můj zrak funguje a fungovat bude. Vím, že jsem pro něho nebyla úplně jednoduchý případ, ale jeho zkušenost a preciznost způsobily, že bez brýlí čtu, luštím své oblíbené křížovky a vidím dobře do dálky. Můj život se tak dostal do úplně jiné dimenze. Děkuji za to MUDr. Martinu Vášovi Ph.D a celému kolektivu Visus s.r.o. Náchod.

Informace o refrakčních nitroočních operacích

21. 8. 2017, paní Daniela u nás podstoupila operaci šedého zákalu

Dobrý den, chtěla bych touto cestou s vděčností a pokorou poděkovat zástupci primáře očního oddělení VISUS spol. s r.o. panu doktoru MUDr. Martinu VÁŠOVI Ph.D. za profesionální, odborné a precizní provedení operace šedého zákalu na operačním oddělení v Náchodě v období 6 – 8/2017. Pan doktor je jako chirurg, operatér velice šikovný, zručný, rychlý, umí si poradit i s nepředvídatelnou situací … Druhý den po operaci jsem již na dálku a střední vzdálenost krásně, ostře viděla. Ne jenom, že má „zlaté ruce“, organizační a jiné odborné schopnosti, ale dokáže pacientům vyjít vstříc, trpělivě vysvětlovat a udělat pro ně z hlediska odbornosti maximum. Mám tu čest se s panem doktorem MUDr. Martinem Vášou Ph.D. setkat i jako pacientka při ambulantní péči očního oddělení VISUS – pracoviště v Hradci Králové a potvrdit jeho profesionální, odborný, lidský a vřelý vztah k pacientům. Z jeho příjemného jednání, vizáže a vystupování vyzařuje šarm a osobité kouzlo. Zrovna takto má i ve funkci zástupce primáře VISUS k odbornosti, zodpovědnosti a vstřícnosti vychovaný svůj kolektiv specialistů. Osobně jsem se setkala i se sestřičkama tohoto očního oddělení, ze kterých vyzařovala příjemnost, vlídnost, ochota.Celému týmu společnosti VISUS s r.o. – na všech jeho profesionálních pracovištích – přeji hodně zdraví, hodně síly v jejich zodpovědné, každodenní rutinní práci. Je určitě lepší postup operovat šedý zákal druhého oka až po uplynutí jednoho měsíce, kdy první oko je perfektně zahojené a tímto nic neuspěchat. Profesionální tým lékařů a sester očního oddělení VISUS s r.o. mohu jedině doporučit dalším pacientům v jejich rozhodování o léčbě očí. S vděčností a úctou. D.

Informace o operaci šedého zákalu

26. 6. 2017, paní Naďa, Žacléř u nás podstoupila operaci šedého zákalu

Ve dnech 3.5 a 31.5.217 jsem podstoupila operaci šedého zákalu očí v Náchodě. Operaci mi provedl MUDr. Martin Váša, Ph.D . Pan doktor má zlaté ruce, ale také velice lidský, vřelý a profesionální vztah k pacientům. Je neuvěřitelné, jak se mi po operaci změnil i dosavadní život. Měla jsem -18 a -16 dioptrie a po operaci mám pouze 2 dioptrie. Také personál na tomto pracovišti je velice příjemný a ochotný. Děkuji vám všem za profesní přístup, který v dnešní době není tak častý. Přeji vám všem stálé zdraví a mnoho spokojených pacientů.

Informace o operaci šedého zákalu

Napsali nám na web

Zde najdete slova našich pacientů, která nám zanechali zde na webu. Moc vám děkujeme!

8. 2. 2024, pan Antonín a jeho rodina u nás podstoupili několik operací 

Pan Antonín poděkoval celému kolektivu Visus, s.r.o. za péči o více členů rodiny, včetně chirurgických řešení. My naopak moc děkujeme panu Antonínovi za sponzorský dar, speciální čočky pro vyšetřovaní očního pozadí, které pomohou nejen nám, ale hlavně našim klientům. Velmi si toho vážíme. DĚKUJEME!

18. 1. 2023, pan Jiří u nás podstoupil operaci počínajícího šedého zákalu (katarakty) 

Velké poděkování patří celému kolektivu a především MUDr. Vášovi, který prováděl zákrok. Uvažoval jsem o operaci i v Praze, chtěl jsem to nejlepší, přeci jenom jde o oči. Jsem rád, že jsem byl nakonec právě v Náchodě u pana MUDr. Váši. Všem jednoznačně doporučuji. Poslední rok se mně zrak neustále zhoršoval. Můj očař si s tím nevěděl rady, tak jsem zvolil Visus v Hradci Králové. Tam mne po vyšetření poslali do Náchoda. Zde jsem absolvoval předoperační vyšetření, po kterém jsem se od pana Váši dozvěděl diagnózu začínajícího zákalu na obou očích. Podrobně mně vysvětlil, jaké jsou možnosti nápravy. Co od operace mohu očekávat, nic mně nepřikrášloval. Byl jsem smířen s tím, že na blízko brýle budu mít. Pan doktor mně nenabízel nejdražší variantu čoček, ale jsem přesvědčen, že vybírá možnost takovou, jako by byl na místě pacienta sám. Při samotném výkonu jste v bdělém stavu a spolupracujete s lékařem. Zákrok příjemný není, ale rozhodně se není čeho bát. Důležité je zachovat klid a nechat se vést. Upřímně, také jsem v klidu úplně nebyl. Následující den jdete na kontrolu a potom je dobré nechat mozek, aby si na změnu zvykl. Chtěl jsem co nejdříve brýle na blízko, pan doktor mně recept napsal, ale doporučil, ať zkusím ještě chvilku počkat, že se to může zlepšit. Dnes jsem úplně bez brýlí, i když to není úplně na 100% (to jsem věděl a byl jsem na to upozorněn). Konečný výsledek je lepší než jsem si před operací dokázal představit. Kvalita života se diametrálně zlepšila. Děkuji.

Informace o operaci šedého zákalu

15. 9. 2022, Pan Josef u nás podstoupil operaci pars plana vitrektomie (PPV)

V srpnu t.r. mě byla provedena na oddělní VISUS Náchod operace PPV. Děkuji touto cestou za úspěšné provedení a celkovou péči doc. MUDr. Liboru Hejskovi, MUDr. Zdeňku Bomberovi a celému kolektivu sester. Přístup všech pracovníků VISUS je na vysoké odborné úrovni, přitom vždy příjemný a pohodový.

Informace o vitreoretinální operaci (pars plana vitrektomie)

27. 7. 2022, paní  Jana z Chicaga u nás podstoupila plastiku víček a poslala tohle hezké poděkování  

Informace o blefaroplastice, plastické operaci očních víček

25. 6. 2022, pan Vladan u nás podstoupil operaci šedého zákalu (katarakty) 

Děkuji za profesionální přístup personálu, doporučuji všem.

Informace o operaci šedého zákalu

21. 12. 2021, Iva a Jürgen. Ivě jsme v roce 2015 poskytli první pomoc při glaukomovém záchvatu a od té doby o oba manžele pečujeme

Jsme velice spokojeni s péčí a přístupem jak pana doktora Váši, tak i kolektivu sester, za což jim velmi děkujeme. Rádi bychom všem popřáli krásné a klidné vánoční svátky a především hodně zdraví v novém roce… Na základě první pomoci pana doktora Váši mi v Hradci Králové zachránili zrak levého oka. Bylo to v roce 2015 a od té doby o mě i mého manžela pečuje pan doktor Váša s kolektivem sestřiček. Rádi bychom s manželem poděkovali celému kolektivu za jejich vzornou péči a jejich profesionální i lidský přístup.

Informace o operaci glaukomu (zelený zákal)

22. 11. 2021, pan Petr u nás podstoupil operaci šedého zákalu (katarakty) obou očí 

Informace o operaci šedého zákalu

17. 9. 2021, paní Stanislava u nás v září podstoupila operaci šedého zákalu (katarakty) obou očí 

Když jsem měla jít na operaci byla jsem strachy bez sebe. Dnes už mám po a vše je v pořádku. Takový zrak jsem snad v životě neměla Vše proběhlo bezbolestně, takže lidičky neváhejte a běžte do toho. Nyní doma v klidu jsem si mohla prohlédnou svého pana doktora, protože jinak je to samý fofr. Musím říct, že můj pan doktor MUDr. Zdeněk Bombera je nejen fešák, ale ještě má zlaté ručičky. Pane doktore, chtěla bych Vám i všem sestřičkám poděkovat za lidský přístup, vstřícnost, ochotu, se kterou se člověk v životě jen tak nepotká. Jednou dík za vrácení zraku, vše je OK. Díky, díky, díky. 

Informace o operaci šedého zákalu

4. 6. 2021, pan B. u nás podstoupil operaci šedého zákalu (katarakty) 

Informace o operaci šedého zákalu

30. 10. 2020, paní B. u nás podstoupila operaci šedého zákalu (katarakty) 

Informace o operaci šedého zákalu

12. 10.  a 2.12. 2020, paní Eva u nás podstoupila operaci šedého zákalu (katarakty) a napsala bezprostředně po operaci i pár týdnů po ní

12.10. 2020: Předně Vám velmi velice děkuji za perfektní operaci, za všechno, co jste pro mne udělal. Děkuji také dalším lékařkám, které se mi věnovaly a také děkuji sestřičkám. Svoje vidění hodnotím jako velmi dobré, rozhodně mám lepší pocit než před operací. Rozmazané vidění na levém oku vnímám jen velmi málo a na to právě operované vidím jen o maličko více rozmazaně. Ale již nyní se nad svým
viděním raduji a jsem Vám opravdu velmi vděčná.

2.12. 2020: Nyní, dva měsíce od operace, vidím nádherně, žádné rozmazané vidění. Připadá mi to jak zázrak a velmi se z toho raduji. Pan MUDr. Váša má zlaté ruce a péče celého personálu byla skvělá.  

Informace o operaci šedého zákalu

27. 8. 2020, pan Miroslav u nás podstoupil operaci šedého zákalu obou očí

Byl jsem přijat k operaci na klinice v Náchodě. Jsem překvapen ochotou, přístupem k pacientům a přípravou pacienta k provedení výkonu.

Informace o operaci šedého zákalu

23. 7. 2020, paní  Eva u nás podstoupila operaci šedého zákalu kombinovanou s refrakční operací

Touto cestou bych ráda nesmírně poděkovala a vyjádřila svůj veliký obdiv i úctu nad prací, kterou precizně odvedl tým pod vedením MUDr. Martina Váši Ph.D. při operaci mého šedého zákalu a refrakci mé oční vady ve dnech 19.02.2020 a 4.3.2020. Celý kolektiv lékařů i sester operačního oddělení Visus, spol.s.r.o v Náchodě byl báječný, vstřícný a empatický. Péče, kterou mi pan doktor i sestřičky před, v průběhu operace i po operaci věnovali, byla velmi příjemná a nadstadardní. Díky nim se mi navrátilo to, co je pro mě tak nesmírně cenné – můj zrak. Děkuji!

Informace o refrakčních nitroočních operacíchInformace o operaci šedého zákalu

26. 6. 2020, Peter u nás podstoupil refrakční nitrooční operaci

A tohle je poděkování, za které zase děkujeme my!

Informace o refrakční nitrooční operaci

23. 12. 2019, pan Petr u nás podstoupil operaci šedého zákalu

Pan Petr z Broumova u nás podstoupil operaci katarakty (šedého zákalu), poděkoval nám v Náchodském deníku. My také děkujeme!

 

Informace o operaci šedého zákalu

25. 11. 2019, paní  Jiřina u nás podstoupila refrakční operaci

Po dvou letech, po refrakční operací očí v zařízení Visus s.r.o. Náchod, chci opět vyjádřit obrovský obdiv a úctu k práci, kterou precizně odvedl tým pod vedením MUDr. Martina Váši Ph.D. K zákroku jsem se odhodlala ve svých 70 letech po téměř 30 letech s brýlemi. Ty 2 roky bez brýlí jsou pro mě stále velkým luxusem a každý den děkuji za to, že jsem se dožila této možnosti. Z celého srdce děkuji!

Informace o refrakčních nitroočních operacích

13. 4. 2019, pan Petr u nás podstoupil refrakční operaci očí

Roky jsem řešil svoji oční vadu brýlemi, ale postupem času mi klesala kvalita života ruku v ruce se zhoršujícím se zrakem. Začal jsem tedy zvažovat operaci očí, ale váhal jsem hned z několika důvodů. Nakonec jsem ale podlehl lákavé představě, kdy nebudu otrokem brýlí a zase uvidím svět v jeho reálné podobě. Po několika důkladných vyšetřeních a konzultacích s panem doktorem Vášou, jsme zvolili pro mě nejlepší variantu zákroku a pak už zbývala samotná operace. Ta proběhla bez sebemenší komplikace. Dnes je to týden, co mám odoperované i druhé oko a nelituji ani koruny investované do mých očí. Zrak se stále ještě stabilizuje, ale už teď vidím perfektně a raduji se jak malý kluk z vysněného dárku. Zdraví se ve většině případů nedá koupit, ale v tomto přeci jen ano. Doporučuji proto všem, co ještě váhají, aby do toho šli. Věřím, že stejně jako já, nebudou litovat. Tímto bych rád poděkoval celému týmu a především panu doktoru Vášovi, který mě na celý proces skvěle připravil a vrátil mi můj ztracený zrak. Děkuji mnohokrát.

Informace o refrakčních nitroočních operacích

12. 4. 2019, pan Miloš u nás podstoupil operaci šedého zákalu

Pan Miloš u nás podstoupil operaci katarakty (šedého zákalu) pro snížené vidění s torickou čočkou. A my moc děkujeme za velikonoční pochoutku! 

 

Informace o operaci šedého zákalu

Recenze z Facebooku

Moc vám děkujeme za vaše krásná slova na našich facebook stránkách ! Jsou pro nás povzbuzením i pohlazením. Děkujeme!

Recenze najdete na naší facebookové stránce nebo níže v patičce webu.