KONTAKTNÍ ČOČKY

Zaměřujeme se na aplikaci měkkých kontaktních čoček nejrůznějších značek v závislosti na potřebách pacientů a parametrech jejich očí. V oblasti tvrdých kontaktních čoček, vhodných pro určité indikace, vedeme poradenství.

Aplikace kontaktních čoček na našem pracovišti má již dlouholetou tradici. Prakticky již od počátku vzniku našeho zařízení se snažíme poskytovat služby našim pacientům v tomto oboru s maximální snahou o jejich spokojenost. Aplikaci kontaktních čoček a poradenství provádíme také na dceřiném pracovišti společnosti VISUS ESVIS.

Kontaktní čočky

Kontaktní čočka představuje moderní optickou zdravotní pomůcku určenou k nasazení přímo na oční rohovku. Slouží především ke korekci optických vad zraku, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo vetchozrakost. Čočky se děli se na dvě základní velké skupiny – tvrdé a měkké kontaktní čočky.

Aplikaci kontaktních čoček a poradenství provádíme také na dceřiném pracovišti společnosti VISUS ESVIS:  www.esvis.cz.

Naše služby

Zaměřujeme se na aplikaci měkkých kontaktních čoček nejrůznějších značek v závislosti na potřebách pacientů a parametrech jejich očí. V oblasti tvrdých kontaktních čoček, vhodných pro určité indikace, vedeme poradenství. Aplikaci kontaktních čoček provádíme na pracovištích VISUS Náchod, Hradec Králové, Police nad Metují, Dobruška, Opočno, Kostelec nad Orlicí a Úpice.

Aplikujeme kontaktní čočky nejrůznějších typů – sférické, tórické (neboli cylindrické), multifokální, doplňkem jsou i čočky barevné. Na našich pracovištích nejčastěji aplikujeme kontaktní čočky od firem Bausch a Lomb, Johnson, Cooper vision a Alcon. Více informací o kontaktních čočkách naleznete v části Typy kontaktních čoček.

Kontakty na objednání do některého z našich aplikačních center najdete na stránce Aplikace kontaktních čoček – kontakty.

Vždy se snažíme, aby na prvním místě při nošení kontaktních čoček bylo zdraví pacienta. V tomto duchu, tedy maximální spokojenosti našich pacientů, se také snažíme dodržovat určité zásady, které k této spokojenosti nakonec, jak pevně věříme, vedou.

Jaké další informace u nás najdete

Aplikace kontaktních čoček - kontakty
Aplikaci kontaktních čoček provádíme na pracovištích VISUS Náchod, Hradec Králové, Police nad Metují, Dobruška, OpočnoKostelec nad Orlicí a Úpice. Podívejte se na kontakty a objednejte se na konzultaci a k aplikaci kontaktních čoček. Na našich pracovištích nejčastěji aplikujeme kontaktní čočky od firem Bausch a Lomb, Johnson, Cooper vision a Alcon. Přečtěte si informace o průběhu aplikace. Více informací.
Typy kontaktních čoček

Kontaktní čočky se dělí podle typu korekce oční vady, podle délky nošení , na kosmetické kontaktní čočky a podle typy materiálu, ze kterého jsou kontaktní čočky vyrobeny. Více

Podrobné informace naleznete na webu ESVIS.

Péče a hygiena
K úspěšnému a bezpečnému používání kontaktních čoček patří osobní hygiena, hygiena kontaktních čoček a pouzdra, pravidelná výměna a kontrola očí lékařem minimálně jednou za půl roku. Více informací.
Co je třeba vědět o kontaktních čočkách?
Zodpověděli jsme pro vás nejčastější otázky na téma kontaktní čočky. Více informací.

Trochu historie

Éra kontaktních čoček se započala v roce 1887 výrobou první tvrdé kontaktní čočky ze skla. Postupem času byl tento model skleněné čočky vylepšován, např. podle odlitku rohovky, aby čočka na oku lépe seděla, později se skleněné kontaktní čočky vyráběly přímo na míru pacientovi. Po vynálezu plexiskla v roce 1933 se kontaktní čočky začaly vyrábět i z tohoto lehčího materiálu, což napomohlo k lepší centraci čočky na oku.
V letech 1952-55 v Československu pracovali na vývoji vhodných polymerů Otto Wichterle (tehdejší profesor na VŠCHT v Praze) a jeho nejlepší žák a asistent Drahomír Lím. Dodnes se traduje historka o objevu polymeru pro kontaktní čočky, kdy počátkem roku 1955 Lím nestihl dokončit svou denní práci, nedokončil svůj syntetizovaný produkt. Druhý den ráno zjistil, že směs se přes noc změnila v měkkou průhlednou hmotu. Tak vznikl základní materiál pro měkké kontaktní čočky.
V dubnu 1955 získali patent na hydrofilní gel zvaný polyHEMA.

komplikaceVšem klientům, kteří mají zájem nosit kontaktní čočky nebo je již nosí bychom chtěli sdělit , že nemůžeme nést zodpovědnost za kvalitu či případné komplikace způsobené nošením kontaktních čoček zakoupených pacienty na internetu. Ručíme pouze za kontaktní čočky doporučené lékařem a zakoupené na našem pracovišti. Starost a péče o vaše zdraví je vždy naší prioritou!

Jaké čočky nejčastěji používáme na našich pracovištích?