Nové typy nitroočních čoček firmy Johnson&Johnson

 

Ve VISUS klademe mimořádný důraz na kvalitní a bezpečné materiály, které jsou jedním z důležitých pilířů úspěšné oční operace.  Sledujeme vývoj v oblasti nitroočních čoček a neustále modernizujeme a zkvalitňujeme naší nabídku. Je nám potěšením vám oznámit, že jsme začali implantovat nové typy nitroočních čoček firmy Johnson&Johnson, TECNIS® Eyhance a TECNIS® Synergy. 

TECNIS® Eyhance

TECNIS® Eyhance je monofokální čočka zlepšující vidění na střední vzdálenost cca 65-70 cm, která vychází z osvědčené platformy designu nitroočních čoček Tecnis.

  • Tvar přední plochy nitrooční čočky koriguje sférickou aberaci rohovky prakticky na nulu.
  • Kvalitní hydrofobní materiál redukující odlesky i chromatickou aberaci (různý lom paprsků při různé vlnové délce spektra světla).
  • Působí redukci vzniku kapsulární fimózy (zúžení otvoru v čočce pacienta, přes který se odstraňuje při operaci zkalený obsah čočky).

 

V rámci EU se jedná o první monofokální čočku na trhu zlepšující vidění na střední vzdálenost tj. na 65-70 cm a to na podkladě kontinuálního asferického povrchu vyššího řádu při odstranění zásadních vedlejších fenomenů víceohniskových čoček – jako je halo efekt, glare či starburst fenomén.

TECNIS® Synergy IOL 

 

TECNIS® Synergy IOL je nová trifokální čočka, která poskytuje pacientům bezkonkurenční vylepšení trifokální technologie a překonává mezery technologie dosavadních trifokálních nitroočních čoček. Využívá pozitivní vlastnosti čoček multifokálních a čoček EDOF.
TECNIS Synergy tak představuje průlomovou inovaci v korekci presbyopie , která kombinuje refrakční a difrakční technologii z nitroočních čoček TECNIS® Multifocal a TECNIS Symfony® a zajišťuje kontinuální vidění s vysokým kontrastem v různých vzdálenostech a dokonce i za zhoršených světelných podmínek.

Multifokální technologie IOL přináší u Tecnis Synergy:

  • Zrakovou ostrost na blízko (např. TMF + 2,75D, + 3,25D a + 4D).
  • Vidění nezávislé na šíři zornice.

Technologie rozšířeného zorného pole EDOF IOL přináší u Tecnis Synergy:

  • Nepřetržité vidění v celém rozsahu.
  • Technologie ChromAlign ™ koriguje chromatickou aberaci a optimalizuje kontrastní vidění.
  • Vidění nezávislé na šíři zornice.

Kvalita obrazu pomocí TECNIS® Synergy je dále zlepšena filtrací vysokoenergetického fialového světla , což zlepšuje výskyt vedlejších fenomenů víceohniskových čoček jako je např. halo efekt a tím dochází ke zlepšení vidění.  Tento princip je důležitý zvláště pro čočky s korekcí presbyopie jako je TECNIS Synergy. Na rozdíl od fialového světla je přenos modrého světla s delší vlnovou délkou důležitý zase pro vidění za zhoršených světelných podmínek (skotopické vidění).