Operace s použitím glaukomového implantátu Preserflo

Už dva roky používáme operace, při níž jsou implantovány implantáty Preserflo japonské společnosti Santen.  S tímto implantátem operujeme v Náchodě a stal se již standardní součástí našich léčebných postupů. Dne 30. září MUDr. Kalinová operovala s použitím glaukomového implantátu hned tři pacienty.

Paní doktorka je na fotografii se zástupcem společnosti Santen, panem Jaroslavem Šamajem z Bratislavy.

PRESERFLO™MicroShunt je ab-externo, subspojivkový, minimálně invazivní nástroj určený k drenáži glaukomu pro chirurgické ošetření pacientů s časným až pokročilým primárním glaukomem s otevřeným úhlem.

Drenážní Glaukomový systém PRESERFLO™ MicroShunt je určen ke snížení nitroočního tlaku u pacientů s primárním glaukomem s otevřeným úhlem (POAG), kde nitrooční tlak (IOP) zůstává nekontrolovatelný za maximální tolerované lékařské terapie a/nebo kde progrese glaukomu vyžaduje operaci.

Používáme glaukomový filtrační implantát EX-PRESS

Ve Visus implantujeme glaukomový filtrační implantát EX-PRESS® výrobce Alcon. Jedná se o minimálně invazivní operaci, která je alternativou léčby glaukomu klasickou trabekulektomií.Jaké jsou výhody tohoto postupu pro pacienta s glaukomem (zeleným zákalem)? Rychlejší...

Microshunt Preserflo – první implantace

Poslední srpnový den jsme ve VISUSu poprvé provedli operaci, při níž byl implantován zcela nový implantát Preserflo japonské společnosti Santen. Operaci vedl prof. MUDr. Pavel Rozsíval, CSc., FEBO. Jedná se o minimálně invazivní operaci, která řeší špatně kompenzovaný...

Nové typy nitroočních čoček

Začali jsme implantovat nové typy kvalitních nitroočních čoček firmy Johnson&Johnson TECNIS Eyhance® a TECNIS® Synergy.