Microshunt Preserflo - první implantace

Poslední srpnový den jsme ve VISUSu poprvé provedli operaci, při níž byl
implantován zcela nový implantát Preserflo japonské společnosti Santen. Operaci vedl prof. MUDr. Pavel Rozsíval, CSc., FEBO.

Jedná se o minimálně invazivní operaci, která řeší špatně kompenzovaný glaukom a vede k záchraně zrakových funkcí u pokročilých forem glaukomu či k ochraně zrakových funkcí u pacientů s časným až pokročilým primárním glaukomem (zeleným zákalem) otevřeného úhlu.

Aktualizace 23. 11. 2020: S tímto implantátem operujeme v Náchodě i další pacienty a stal se standardní součástí našich léčebných postupů.

PRESERFLO™MicroShunt je ab-externo, subspojivkový, minimálně invazivní nástroj určený k drenáži glaukomu pro chirurgické ošetření pacientů s časným až pokročilým primárním glaukomem s otevřeným úhlem.

Drenážní Glaukomový systém PRESERFLO™ MicroShunt je určen ke snížení nitroočního tlaku u pacientů s primárním glaukomem s otevřeným úhlem (POAG), kde nitrooční tlak (IOP) zůstává nekontrolovatelný za maximální tolerované lékařské terapie a/nebo kde progrese glaukomu vyžaduje operaci.

Operace s glaukomovým implantátem Preserflo

Už dva roky používáme operace, při níž jsou implantovány implantáty Preserflo japonské společnosti Santen.  S tímto implantátem operujeme v Náchodě a stal se již standardní součástí našich léčebných postupů. Dne 30. září MUDr. Kalinová operovala s použitím...

Používáme glaukomový filtrační implantát EX-PRESS

Ve Visus implantujeme glaukomový filtrační implantát EX-PRESS® výrobce Alcon. Jedná se o minimálně invazivní operaci, která je alternativou léčby glaukomu klasickou trabekulektomií.Jaké jsou výhody tohoto postupu pro pacienta s glaukomem (zeleným zákalem)? Rychlejší...

Nové typy nitroočních čoček

Začali jsme implantovat nové typy kvalitních nitroočních čoček firmy Johnson&Johnson TECNIS Eyhance® a TECNIS® Synergy.