Unikátní oční přístroj CLARUS 700 nově i v Hradci Králové

Po sítnicové ambulanci v Náchodě jsme těsně před svátky vybavili přístrojem Clarus 700 také sítnicovou ambulanci v Hradci Králové. Unikátní přístroj fotí oční pozadí novým revolučním způsobem za použití umělé inteligence! Dokonce i u pacientů bez umělého rozšíření zornice umožňuje zaznamenat oční pozadí v rozsahu 133°. Běžné funduskamery zaznamenají úhel pouze 50°. Přístroj Clarus 700 umožní našim lékařům přesněji určit diagnózu a ušetří Váš zrak opakovaných vyšetření. Výrobcem unikátního přístroje je společnost ZEISS Group.

Clarus 700 umožňuje naprosto jedinečnou metodu vyšetření očního pozadí, která významně pomáhá v diagnostice, plánování zákroků a léčení onemocnění. Díky jeho vlastnostem, jež využívají umělou inteligenci, jsou sítnicoví specialisté schopni maximalizovat efektivitu jejich času a práce v rámci praxe a snímat všechny typy pacientů včetně starších a velmi nemocných, kteří mohou mít komplikace s fixací.

Clarus 700 je první systém s vysokým rozlišením (až 7.3 µm) v ultra-širokoúhlém provedení (rozsah snímku až 267°) s pravými barvami (díky širokospektrálním LED diodám s plynulým přechodem vlnových délek mezi červeným, zeleným a modrým světlem) a kompletní nabídkou modalit pro zobrazení očního pozadí, včetně fluoresceinové angiografie a zabudované umělé inteligence zajišťující pokročilé automatické funkce.